Pozwól dziecku na samodzielność, a zobaczysz zachwyt w jego oczach

Każda sala w Dziecięcej Osadzie wyposażona jest w naturalne pomoce edukacyjne oraz atestowane zabawki wykonane z takich surowców, jak drewno, metal, szkło, stal. Wierzymy w to, że wymiar estetyczny otoczenia wspiera i stymuluje dziecko do twórczego postrzegania świata i uwrażliwia na piękno.

W każdej z sal dzieci mają dostęp do łazienek, jak również do własnego dostosowanego do potrzeb dziecka zaplecza kuchennego z własną lodówką, zlewem i przyborami kuchennymi. Kuchnie znajdujące się w salach mają za zadanie pozwolić dzieciom na samodzielność i zachęcić je do własnoręcznego przygotowania wspólnych posiłków (np. zdrowe przekąski).

Zadbaliśmy o detale takie jak otwarte regały dostosowane do wzrostu dziecka, drzwi do łazienki ułatwiające samodzielne otwieranie/zamykanie, włącznik do światła na odpowiedniej wysokości czy widok z okna dostępny nawet najmłodszym ciekawym świata oczom.

W naszej osadzie rodzic jest równie ważny jak dziecko, dlatego też w naszej przestrzeni mamy komfortową toaletę, gdzie jest możliwość zadbania o siebie jak i o młodsze dziecko (przewijak, środki higieniczne), wygodny fotel do karmienia czy odpoczynku, kącik dla rodziców z ciekawą biblioteczką z możliwością wypożyczenie książek, jak i możliwość wypicia kawy czy herbaty po długim dniu w oczekiwaniu na dziecko, a w ciepłych dniach posiedzenia na leżaku w ogrodzie. To wszystko, aby rodzic i dziecko mogli w spokoju przejść od własnej pracy do spokojnego, harmonijnego początku wspólnego spędzania czasu.